Geçmişten günümüze ticarette “marka” olmak ve tüketicinin gözünde “prestij” kazanmak her zaman önemli unsurlar olmuştur. Her sektörde prestijli olan firmalar tüketiciler için tercih edilen markalar olmuşlardır. Her geçen gün artan rekabet ve tüketici talepleri ile firmalar için bu unsurlar daha da önemli olmaktadır. Tüketici gözünden bakıldığında, bir ürünün ambalajı o ürünün prestijini gösteren önemli unsurlardan biridir. Ambalajın düzgün olması ve ürünü koruması, o ürünün değerini tüketicinin gözünde arttırır.

Tekstil sektöründe de ürünlerin düzgün bir şekilde paketlenmesi ve tüketiciye ulaştırılması son derece önemlidir. Düzgün bir şekilde paketlenmiş ürünler hem muhafaza edilmiş olur hem de tüketicinin gözünde prestij kazanır. Ürünlerin paketleme sürecinde mükemmellik ve hız birbirini takip eden iki büyük unsurdur. Bu bağlamda; ürünlerin paketleme ve taşıma işlemlerini otomatik olarak gerçekleştiren kumaş paketleme makinesi ve taşıma sistemi son derece önem kazanmaktadır.

Güven Çelik Makina; tekstil makineleri üretiminde ilk yerli paketleme makinesini ürettiği günden bu yana her zaman paketleme sistemleri ve taşıma sistemleri konularının öneminin farkında oldu ve piyasanın taleplerini karşılamak adına ürünleri geliştirdi.

Güven Çelik Makine tarafından sağlanan tam otomatik paketleme makinesi ile rulo, tambur, dekatür formunda olan kumaşlar paketlenerek hızlı ve düzgün bir biçimde muhafaza edilir ve sevkiyat aşamaları için hazır hale getirilir. Yüksek adetli sevkiyatlarda tek seferde en fazla ürünü sevk etmek kumaş üreticisi ve konfeksiyon firmalarının maliyetlerini en düşük seviyede kontrol altında tutmak adına son derece önemlidir. Bu yüzden; paketlenen ürünün içerisindeki havanın alınması ve fazla yer kaplamaması son derece önemlidir. Geleneksel manuel paketleme yöntemlerinde bu sorun, kumaş üreticilerinin ve konfeksiyon firmalarının karşılarına yüksek maliyet sorunu doğurarak sürekli olarak çıkmaktadır. Geleneksel manuel paketleme yöntemlerinde yırtılma, hava boşlukları, paketteki görüntü bozuklukları kumaş üreticilerinin ürünlerine zarar vermekte ve tüketici firmaların gözünde prestij kaybetmelerine sebep olmaktadır. Ancak; tam otomatik paketleme makinesi ile gelen vakumlama (shrink) özelliği sayesinde bu sorunlar tamamen ortadan kalkmaktadır.

Paketlenen ürünlerin işletme içerisinde sevkiyat alanına ulaştırılması ve kategori bazında istiflenmesi de üretim verimliliğini arttırmak adına son derece önemlidir. Sevkiyat sırasında çıkan karışıklıkların ve hataların önüne geçmek ancak planlı ve kontrollü taşıma ve istifleme işlemleri ile mümkündür.

Sonuç olarak; günümüz teknolojisinin getirdiği yenilikler ile üretilen Güven Çelik marka paketleme makineleri ile üretim verimliliği, hız ve kalite tekstil sektöründeki firmalar tüketici memnuniyetini sağlayarak prestij kazanır.